Boisko piłkarskie w Wadowicach – LUMI TEAM

Boisko piłkarskie w Wadowicach, Polska

W drugim kwartale 2022 r. mieliśmy przyjemność oświetlić oprawami LUMI TEAM pełnowymiarowe, niezwykle nowoczesne boisko piłkarskie, które powstało na obiektach Skawy Wadowice.

Nowy obiekt na stadionie MKS Skawa Wadowice to pierwsze tego typu w Małopolsce i najnowocześniejsze w Polsce boisko ze sztuczną trawą IV generacji. Jako jedyne w kraju spełnia wszystkie trzy istotne wymogi:

  • Po pierwsze, NAWIERZCHNIA boiska to sztuczna trawa IV generacji, która jest bez-zasypowa, przyjazna środowisku, nowocześniejsza, łatwiejsza w utrzymaniu oraz dająca większy komfort gry
  • Po drugie, pole gry ma WYMIARY 105 x 68 metrów, co jest zgodne z wytycznymi IFAB (International Football Association Board) dotyczącymi wielkości boisk do gry profesjonalnej
  • Po trzecie, OŚWIETLENIE pionowe pola gry ma poziom natężenia 500 lx, co jest zgodne z przepisami licencyjnymi do rozgrywek piłkarskich na szczeblu centralnym

Boisko ma wymiary 105 x 68 m i wyposażone jest w ogrodzenie i trybuny, dwie 12-osobowe kabiny dla zawodników rezerwowych, dwie duże bramki (seniorskie) aluminiowe (7,32 x 2,44 m) montowane w tulejach oraz sześć przenośnych bramek (5 x 2 m) do rozgrywek młodzików i orlików. Jak zachwala włodarz, płyta jest tak duża, że w czasie treningów i meczów młodzieżowych drużyn będzie można ją podzielić na cztery, a nawet sześć orlików.

Dostarczone przez nas oświetlenie spełnia wymagania normy oświetleniowej PN-EN 12193 Światło i oświetlenie w sporcie dla boisk do piłki nożnej, klasy I – Eśr = 500 lx, równomierność Emin/Eśr = min.0,7, olśnienie (GR)<50 i przez następnych co najmniej 6 lat będzie pozwalało zawodnikom rozgrywać mecze nie tylko w ciągu dnia ale również po zmierzchu. Na boisku umiejscowiono cztery 24-metrowe maszty, na których zamontowano po 16 sportowych opraw ledowych BEETLE II LED FLOODLIGHT TRE 900 W (łącznie 64 szt.). Oprawy te, dzięki swojej mocy idealnie doświetlają każdy fragment boiska. Oświetlenie pionowe pola gry ma poziom natężenia 500 lx, co jest zgodne z przepisami licencyjnymi do rozgrywek piłkarskich na szczeblu centralnym oraz niezbędne dla efektownej transmisji telewizyjnej.

Jako że boisko piłkarskie w Wadowicach jest obiektem otwartym, istotną kwestią było dobranie lamp led do sportu nie tylko o silnym strumieniu świetlnym ale również o wyjątkowej odporności na warunki zewnętrzne. BEETLE LED FLOODLIGHT to naświetlacze led, które pracują w temperaturze otoczenia od -40°C do +50°C. Dowolna konfiguracja ilości opraw oraz doboru mocy pozwala na idealne dopasowanie oświetlenia BEETLE II LED FLOODLIGHT do potrzeb klienta. Ponadto konstrukcja stalowa podtrzymująca oprawy powstała na indywidualne zamówienie, tak aby idealnie pasowała do zakupionych masztów.

Dziękujemy gminie Wadowice za zaufanie, zawodnikom życzymy samych sukcesów a ich kibicom wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobacz inwestycję

Nowoczesne oświetlenie LED jest

ENERGOOSZCZĘDNE

…a do tego można je

WZIĄĆ W LEASING

Do tej realizacji wybrano oprawę: