Ośrodek Sportu i Rekreacji, Grodzisk Mazowiecki, Polska — LUMI TEAM

Modernizacja oświetlenia w Ośrodku Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki

Hala sportowa w Grodzisku Mazowieckim to obiekt sportowy, który służy mieszkańcom gminy i okolic. Do dyspozycji ma między innymi salę o powierzchni 1 250 m2, udostępnianą na zawody sportowe we wszystkich dyscyplinach halowych, dla osób indywidualnych i sekcji sportowych oraz na zajęcia wychowania fizycznego. W związku z tym musi być doskonale oświetlona, zarówno dla graczy, jak i  600-osobowej widowni na trybunach.

Jedną z zalet grodziskowej hali sportowej jest możliwość jednoczesnego rozstawienia trzech boisk do siatkówki, trzech kortów tenisowych lub dwóch boisk do koszykówki, które z jednej strony stawiają duże możliwości przeprowadzenia kilku treningów równocześnie, a z drugiej strony siatki zakończone kotarami dzielące boisko stanowią zagrożenie dla równomiernego oświetlenia. Klientowi zależało, aby przy podzielonej hali, każda z jej części wciąż była doskonale oświetlona. Dobór odpowiedniej oprawy był bardzo ważny, dlatego postawiliśmy na oprawę typu High Bay – Beetle.

Oprawa Beetle High Bay, dzięki swojej dużej mocy i wysokiemu strumieniowi świetlnemu świetnie sprawdziła się na hali sportowej. Gorąca atmosfera towarzysząca każdej grze jej nie zaszkodzi, dzięki użebrowanej powierzchni skutecznie odprowadzającej nadmiar ciepła do otoczenia nawet w temperaturze 50°C. System sterowania DALI pozwala ściemniać i rozjaśniać halę w zależności od warunków atmosferycznych i zapotrzebowania korzystających z obiektu, co generuje dodatkowe 30% oszczędności. Oprawa ta doskonale sprawdziła się w tych warunkach, zapewniając komfort użytkownikom hali sportowej.

Nowoczesne oświetlenie LED jest

ENERGOOSZCZĘDNE

…a do tego można je

WZIĄĆ W LEASING

Do tej realizacji wybrano oprawy: