Jak oświetlić dużą halę produkcyjną lub wystawową? – LUMI TEAM

Jak oświetlić dużą halę produkcyjną lub wystawową?

2 czerwca 2020

Jeszcze nie tak dawno powszechnie stosowanym źródłem światła w halach produkcyjnych były niezwykle popularne lampy fluorescencyjne. Wykorzystywano je przede wszystkim ze względu na znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej, w porównaniu do tradycyjnych żarówek, ale także dlatego, że charakteryzowały się dużą większą sprawnością oraz dłuższym czasem działania. Jakość tego rodzaju oświetlenia nie była jednak najlepsza i kiedy na rynku pojawiły się świetlówki oparte na technologii LED, szybko zastąpiły one tradycyjne jarzeniówki. Ciągi świetlne wykonane z tego rodzaju lamp mogą bowiem z powodzeniem oświetlić dużą halę produkcyjną, co więcej, są wysokiej jakości źródłem światła.

Jaką moc światła zastosować w hali produkcyjnej czy wystawowej?

Moc tradycyjnych źródeł światła jest określana w Watach. Lumeny natomiast to jednostka miary strumienia światła, w jakiej podaje się moc nowoczesnych, ledowych lamp. Aby sprawdzić zatem ile lumenów na m2 hali produkcyjnej wybrać należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników, a przede wszystkim:

– poziom natężenia oświetlenia

– równomierność oświetlenia

– ograniczenie olśnienia

– luminacje świetlne

– współczynnik oddawania barw

oświetlenie hali produkcyjnej

Lampy Led typu High Bay

Dobrym rozwiązaniem na oświetlenie hali produkcyjnej jest zastosowanie lamp LED typu High Bay. Najnowocześniejsze modele mają dedykowane soczewki oraz efektywny radiator, regulujący poziom wysokości temperatury podczas pracy oprawy. Tego rodzaju Lampy sufitowe do hali emitują silny strumień światła, którym skutecznie oświetlają nawet bardzo wysokie kilkunastometrowe hale. Montuje się je do pręta, na uchwycie lub na linkach, dopasowując ich wysokość do konkretnych potrzeb. Ze względu na ich wysoką klasę szczelności oprawy typu high bay świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach. Są to oprawy, które charakteryzuje wyjątkowo długa żywotność.

oświetlenie magazynu

Lampy liniowe przemysłowe

W klimatyzowanych obiektach wielkopowierzchniowych klienci często wybierają przemysłowe lampy liniowe połączone ze sobą w linie świetlne. Za ich pomocą doskonale doświetlimy zarówno duże hale wystawowe, jak również hale magazynowe. Są to hermetyczne oprawy, wodoszczelne oraz pyłoszczelne, których kąt świecenia można dostosować do potrzeb panujących w hali, tak aby uzyskać najlepszą ilość światła w miejscach tego wymagających.

 

Najbardziej efektywne oświetlenie do hal produkcyjnych

Decyzja, jakie lampy do hali produkcyjnej wybrać nie należy do łatwych. Na pewno należy się jednak kierować przesłankami ekonomicznymi. Najwięcej oszczędności dadzą lampy oparte na technologii LED. Ich montaż to także gwarancja trwałego i wytrzymałego oświetlenia, a co najważniejsze, dostarczającego wysokiej jakości światła.

 

Skontaktuj się z naszym działem handlowym, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze i najbardziej efektywne dla Ciebie rozwiązanie.