Oświetlenie LED a tradycyjne systemy oświetleniowe — LUMI TEAM

Oświetlenie LED a tradycyjne systemy oświetleniowe

10 października 2019

Oświetlenie to ważny element wyposażenia każdego domu, fabryki, obiektów sportowych, hal produkcyjnych, mieszkania, a także biura. Warto zauważyć, że na rynku mamy do wyboru tradycyjne systemy oświetleniowe oraz typu LED. Poznaj wady i zalety obu rozwiązań. Wybierz najlepsze oświetlenie dla siebie! Postaw na trwały i energooszczędny produkt!

Oświetlenie LED i tradycyjne – najważniejsze różnice

Klasyczne żarówki posiadają przewodnik wolframowy, który w czasie żarzenia się emituje światło. Natomiast żarówki typu LED wytwarzają światło, generowane przez diodę termoluminescencyjną. Oświetlenie LED dostępne jest w dwóch barwach, ciepłej i zimnej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnych typów luminoforu. Natomiast w przypadku klastycznych żarówek jest to niemożliwe. Lampy LED zużywają znacznie mniej energii niż zwykłe żarówki. Pobór energii elektrycznej przez LEDy bywa nawet o 80% mniejszy w porównaniu do żarówek klasycznych. Jednocześnie trwałość tradycyjnych żarówek jest szacowana na około 1000 godzin świecenia, a lampy LED świecą nawet do 100 000 godzin.

Żarówki LED zapalają się i wyłączają natychmiast, natomiast żarówki wolframowe potrzebują kilku sekund na rozgrzanie po ich włączeniu. Oświetlenie ledowe jest określane jako bezpieczne i trwałe za sprawą wykorzystanej diody termoluminescencyjnej, dlatego coraz częściej wykorzystywane są również na zewnątrz. Wśród tych produktów należy wymienić między innymi: lampy LED uliczne, oświetlenie obiektów sportowych, oświetlenie hal produkcyjnych i wiele więcej. Zastosowanie tych rozwiązań pozwala obniżyć koszty związane z poborem energii, jednocześnie oświetlenie ledowe generuje przyjazne dla oczu światło.

Polski producent oświetlenia LED – wysoka jakość w dobrej cenie

W przypadku wielu produktów, tak jak i oświetlenia, jakość ma znaczenie. Dlatego warto wybrać sprawdzonego dostawcę nowoczesnych żarówek. Jest nim z pewnością polski producent oświetlenia LED, posiadający spore doświadczenie w realizacji bardzo wymagających projektów.  Oświetlenie to powinno być funkcjonalnym produktem, wykonanym z wysokiej jakości surowców. Uwagę należy zwrócić także na projekt, który uwzględnia indywidualne oczekiwania klienta.

Przy wyborze dobrego oświetlenia LED ważna jest konkurencyjna cena, szybki czas dostawy, jakość potwierdzona certyfikatem oraz polska produkcja. Cechy te charakteryzują produkt wysokiej jakości, który z pewnością spełni oczekiwania wielu klientów. Poznaj szczegóły oferty obejmującej usługi i produkty, jaką posiada LUMI TEAM.