Realizacja projektu Tunel Opole Wschód była jednym z głównych elementów zmiany układu komunikacyjnego w rejonie stacji Opole wschodnie. Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania mieszkańcy Opola mogli zapomnieć o długich utrudnianiach i korkach, w których stali przez długie lata. Do dyspozycji jest nowa droga, po której jedzie się sprawnie i poprawiła funkcjonalność tej części miasta.
Tunel Opole Wschód

Projekt przebudowy Centrum Przesiadkowego Opole Wschodnie, w trakcie którego realizacji wybudowano oświetlone przez nas tunele, zaczęto realizować na początku 2019 roku i zakończono w 2022 roku. Jego koszt to ponad 184 mln zł, z czego urząd miejski otrzymał w tym celu 115 mln zł unijnego dofinansowania z Funduszu Spójności. To z pewnością jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Opolu.


Oświetlenie tunelu jest wyjątkowo odpowiedzialnym zadaniem, dlatego w tym projekcie skorzystaliśmy z opraw typu high bay z rodziny BEETLE. W tunelach zostało zainstalowanych 88 szt. szt. naszej oprawy BEETLE LED TUNNEL, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt optymalnego i równomiernego oświetlenia każdej strefy. Komfort jazdy kierowców został zwiększony, tak jak i dobra widoczność.
Nasze oprawy tunelowe oprawy LED zostały tak stworzone, by świecić jak najdłużej – nawet do 100 000 godzin. Łączą je ponadprzeciętna energooszczędność, nadzwyczajna trwałość oraz łatwy montaż i konserwacja. W tunelach oświetlenie LED musi być wyjątkowo odporne na zwiększone zanieczyszczenie spalinami samochodowymi, dlatego wybór oprawy BEETLE TUNNEL LED był strzałem w dziesiątkę.


Oprawy typu high bay z rodziny BEETLE są dostępne również w specjalnej obudowie ze stali nierdzewnej, w wersji przeciwwybuchowej, a niebawem także w wersji awaryjnej zasilanej centralną baterią.