Metal team, Wanaty, Polska – LUMI TEAM

Modernizacja i rozbudowa oświetlenia w hali produkcyjnej oraz parkingu firmy Metal Team Sp. Z o.o. Sp. K.

Modernizacja i rozbudowa oświetlenia w hali produkcyjnej oraz parkingu firmy Metal Team

Metal Team jest jednym z czołowych dostawców kompleksowych rozwiązań dla branży obróbki skrawaniem w Polsce. W Centrum Technologicznym w Wanatach k/Częstochowy prowadzą działalność produkcyjną, jak również prezentują rozwiązania technologiczne. Dysponują powierzchnią 2800 m2 hali, z czego 360 m2 przeznaczone jest na potrzeby ekspozycji, odbiorów wstępnych sprzedawanych maszyn oraz szkoleń. Część produkcyjna (2.440 m2) jest wyposażona w 20 nowoczesnych obrabiarek CNC. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat firma wybudowała dodatkowe hale oraz pomieszczenia biurowe o powierzchni łącznej ponad 4900 m2.

W związku z rozbudową, firma zdecydowała się również na modernizację oświetlenia w istniejących już pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych. Jej podstawowym celem było ograniczenie kosztów oraz poprawa warunków pracy, które muszą spełniać restrykcyjne normy. Wykorzystaliśmy istniejąca instalację elektryczną i zamontowaliśmy oprawy, dostosowując je zgodnie z przeznaczeniem hal.

Na hali obróbki zamontowaliśmy oprawy w ilości 1:1, zdecydowaliśmy się na oprawę Beetle LED High Bay z optyką 89°. Halę wystawową oraz odlewnię wyposażyliśmy w oprawę Square LED High Bay z optyką 94°.  Również na fasadach zostały wymienione tradycyjne lampy metahalogenowe na oprawy Square LED High Bay (włączając w to naświetlacze na wysokich słupach za halą). Wymiana tych opraw zagwarantowała już oszczędności na poziomie 50%.

Kolejnym etapem był montaż opraw na nowo wybudowanych halach. Jednym z założeń projektu była estetyka i spójność oświetlenia w firmie, dlatego zdecydowaliśmy o użyciu tego samego typu opraw na nowych halach. Wyposażyliśmy nowe pomieszczenia w 36 opraw Beetle LED high Bay 130 W z optyką 89°(hala produkcyjna), 20 opraw Square LED High Bay z optyką 94° oraz 20 sztuk z optyką 37/103° (hala magazynowa), 46 opraw LUCA Hermetic LED 40W z optyką 90° (hala montażu).

Równolegle w projekcie przebiegała rozbudowa parkingu dla pracowników oraz gości firmy. Został on wyposażony w zaproponowane przez nas oprawy City Street LED 60W z optyką parkingową. Na powierzchni 2500 m2 zaadaptowanej dla 150 samochodów zostało zainstalowanych 21 opraw, które dzięki wyjątkowej skuteczności świetlnej, mimo mniejszej ilości lamp, świetnie poradziły sobie na tym dużym terenie.

Nowoczesne oświetlenie LED jest

ENERGOOSZCZĘDNE

…a do tego można je

WZIĄĆ W LEASING

Do tej realizacji wybrano oprawy: