Kościół, Krzyżanowice, Polska – LUMI TEAM

Oświetlenie LED Kościoła w Krzyżanowicach, Polska

Kościół pod wezwaniem św. Joachima w Krzyżanowicach powstał w 1746 roku. Zbudowany został w Bochni, a w 1794 roku przeniesiono go do Krzyżanowic. W obecnej postaci to drewniana budowla, konstrukcji zrębowej, szalowana, jednonawowa, z prostokątnym prezbiterium. Przy kościele znajduje się również XVII-wieczna drewniana dzwonnica. Ta prosta lecz urokliwa świątynia należy do Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

W ostatnich latach kościół został poddany renowacji. Prace konserwatorskie obejmowały m.in.: wymianę gontu, odeskowanie ścian dzwonnicy, wymianę zniszczonych krokiew. Dodatkowo wyczyszczono i zabezpieczono zabytkowy szkielet.

Efekt przeprowadzonych prac konserwatorskich, niepowtarzalny klimat oraz urok samej świątyni podkreślono stosując odpowiednie oświetlenie. Zastosowanie opraw oświetleniowych Lumi Team pozwoliło wyeksponować budowlę na tle otoczenia i nadać jej wyjątkowego charakteru.

Zewnętrzne ściany kościoła, które pokryte modrzewiowymi deskami oświetlono oprawami o barwie światła wynoszącej 3000 K. To wartość temperatury, która generuje tzw. ciepłe światło. Taki zabieg pozwolił podkreślić piękno i kolor naturalnego drewna.

Z kolei zasygnalizowanie linii dachu przy dużych odległościach dość niskich słupów umożliwiło zastosowanie opraw SQUARE LED HIGH BAY, lamp o specjalnej optyce wąskostrumieniowej z dodatkowymi przysłonami bocznymi. Takie oprawy oświetleniowe Lumi Team idealnie oświetliły i wyeksponowały również wieżę kościoła. Przy doświetleniu boków wykorzystano wąskostrumieniowe oświetlenie gruntowe.

Nasi specjaliści uczestniczyli w projekcie od doboru odpowiednich opraw po nadzór nad ich instalacją. Efekt końcowy zachwycił zarówno duchowych jak i wierzących odwiedzających regularnie kościół, a dla nas był na tyle wyjątkowy, że z przyjemnością chwalimy się nim na naszej stronie www.

Zobacz inwestycję

Nowoczesne oświetlenie LED jest

ENERGOOSZCZĘDNE

…a do tego można je

WZIĄĆ W LEASING

Do tej realizacji wybrano oprawę: