Liczby, które przekonają Cię do oświtlenia LED

 

O przewadze LED-owego oświetlenia przemysłowego nad tradycyjnym można pisać długie artykuły. My jednak wolimy skupić się na kilku liczbach związanych z oprawami LumiTEAM, które mówią wszystko.

100 000 – to trwałość diody LED wyrażona w godzinach. Czy to dużo? Zdecydowanie tak! Dla porównania żarówki żarowe świecą zaledwie do 1000 godzin, halogenowe do 2000 godzin, świetlówki energooszczędne do 6000 godzin. Ta różnica przekłada się na niski koszt eksploatacji i konserwacji.

2 000 000 – tyle razy krótszy jest czas załączania diod LED od typowych żarówek. W odróżnieniu od nich nie pobierają przy tym więcej energii i nie nagrzewają się, ponieważ natychmiast osiągają swoją pełną moc.

50°C – to warunki temperaturowe, w jakich może pracować oprawa LED od LumiTEAM. Charakteryzuje ją także duża odporność na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, wilgotność oraz zapylenie i zadymienie mgłą olejową, co stanowi o jej zdecydowanej przewadze nad typowymi żarówkami.

60% – wykorzystywanie diod LED pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 60% dzięki ich długiej żywotności i zmniejszeniu ilości odpadów. Źródła światła LED nie mają w sobie szkodliwych substancji, jak rtęć czy ołów i nie wymagają specjalnych procedur utylizacyjnych (zwyczajny sprzęt elektroniczny). Jest to ulga dla środowiska, ale i dla Ciebie – to lampy, które nie sprawiają problemów.

60% po raz drugi – tyle może wynieść oszczędność energii dzięki zastosowaniu oświetlenia LED od LumiTEAM.

To mocne liczby, które już przekonały do modernizacji firmy nastawione na optymalizację kosztów i efektywność. Dzięki naszemu kalkulatorowi, możesz obliczyć, ile dokładnie zaoszczędzisz, przechodząc na lampy LED od LumiTEAM.

Skip to content