7 pytań testowych, które powiedzą Ci prawdę o warunkach gwarancji – LUMI TEAM

7 pytań testowych, które powiedzą Ci prawdę o warunkach gwarancji

3 lutego 2018

Na co zwrócić uwagę w warunkach gwarancji opraw LED, aby w przypadku awarii nie zostać z kosztownym problemem sam na sam? Porównaj proponowane OWG z poniższymi pytaniami i zyskaj pewność, że producent weźmie odpowiedzialność za swój produkt.

1. Czy warunki gwarancji są dopasowane do warunków pracy lampy?

W dokumencie znajdź punkt, który mówi o gwarancji w przypadku specyficznych warunków pracy. Prawdopodobnie słyszałeś o odrzuconych reklamacjach dot. wypalonej lampy z wyjaśnieniem producenta, że nie powinna pracować w temperaturze powyżej 25°C. Zapis w OWG powinien być jasny i opisywać dopuszczalne środowisko pracy, jak w przypadku warunków LUMI TEAM:

“Warunki standardowe charakteryzują następujące parametry: temperatura otoczenia w zakresie od -20°C do +30°C, wilgotność <85%, ciśnienie od 690 hPa do 1060 hPa”

“(…) oprawy oświetleniowe LUMI TEAM można stosować w niestandardowych warunkach pracy, jeżeli było to wyraźnie wskazane przez Gwaranta w karcie katalogowej danego Produktu.”

2. Jakie jest stanowisko producenta w sprawie przekroczenia standardowych warunków pracy lampy (otoczenie, temperatura, wilgotność)?

Awaria skłania do natychmiastowego działania, jednak może to prowadzić do utraty gwarancji. Zwróć uwagę, jak brzmi zapis opisujący procedurę postępowania w takim przypadku. W LUMI TEAM przebiega ona następująco:

  1. Kontaktujesz się z Biurem Obsługi Klienta LUMI TEAM i zgłaszasz awarię – listownie lub mailowo, wypełniając formularz zgłoszenia reklamacyjnego dostępny na naszej stronie internetowej.
  2. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, przesyłasz do nas wadliwy produkt.
  3. W Dziale Kontroli Jakości sprawdzamy, co było powodem uszkodzenia lampy.
  4. W ciągu 15 dni (od dnia dostarczenia reklamowanego produktu; w przypadku konieczności wykonania szczegółowych badań technicznych termin może ulec zmianie) otrzymujesz wynik naszej analizy i proponowane rozwiązanie.

Rozumiemy, jak ważny jest szybki czas reakcji i zawsze staramy się minimalizować czas oczekiwania na decyzję. Jesteśmy elastyczni, w miarę możliwości wyślemy nasz zespół w celu oceny sytuacji lub dostarczenia zastępczej oprawy w trakcie gdy badamy co poszło nie tak.

4. Kto ponosi koszty demontażu oprawy, która uległa awarii oraz wysyłki do producenta, a następnie odesłania nowego produktu do Klienta oraz ponownego montażu?

Doprecyzowanie odpowiedzialności finansowej na etapie dokumentu pozwala uniknąć nieprzyjemności na etapie składania reklamacji. W OWG LUMI TEAM jasno określamy, że jeśli wada produktu wynika z naszej winy, ponosimy koszty związane z jej wymianą, co jest rzadkością w naszej branży.

5. Czy czas trwania gwarancji jest podany z czy bez limitu czasu świecenia?

Ten niepozorny zapis „przekłada się” na 3 razy bardziej intensywną eksploatację lampy – niektórzy producenci zapewniają gwarancję na 5 lat, jednak z ograniczeniem świecenia lampy do 8 godzin dziennie. W OWG LUMI TEAM nie ma zapisanego limitu świecenia, co oznacza, że lampa może świecić 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku, przez 5 lat.

6. Czy lampa podczas pracy narażona będzie na anomalie sieci energetycznej mające wpływ na jej trwałość?

Przed instalacją lamp warto wykonać audyt swojej sieci elektrycznej, aby sprawdzić poprawność jej działania i wyeliminować błędy. W ramach dodatkowych usług LUMI TEAM może wykonać taką kontrolę, dzięki czemu Klienci mają pewność, że podczas eksploatacji lamp nie dojdzie do zdarzeń, które uszkodzą lampy i ograniczą gwarancję.

7. Czy cała oprawa jest objęta gwarancją?

Upewnij się, że gwarancja dotyczy nie tylko oprawy, ale i zasilacza, bo jest to element, który najczęściej ulega awarii. Jeśli taki zapis nie pojawił się w przygotowanych przez producenta dokumentach, warto negocjować jego dodanie. W LUMI TEAM gwarancją objęta jest cała oprawa (także zasilacz) i sugerujemy, by zwracać uwagę na tę opcję u innych producentów.